Čedok - cestovní kancelář

Cestovní kanceláře.cz
Dovolená se Zájezdy.cz - dovolená přes internet snadno a rychle
Kontakt: Zájezdy.cz, a.s., telefon: 565 656 610, e-mail: zajezdy@zajezdy.cz
Top nabídky
Německo
poznávací
Drážďany a zámek Moritzburg - jednodenní
Termín: 28.10.−28.10.
Doprava: autobusem
Strava: kombinovaná
LAST MINUTE
  480,-
Česko
Šumava
Orea Resort Horizont ****
Termín: 15.1.−22.1.
Doprava: autem
Strava: polopenze
AKČNÍ NABÍDKA
29 715,- 11 935,-

Čedok - informace o cestovní kanceláři

Logo cestovní kanceláře: Čedok

Oficiální název: Čedok a.s.

CK je pojištěna proti úpadku u pojišťovny: UNIQA pojišťovna, a. s. (CZ)

» Certifikát pojištění CK proti úpadku

» Všeobecné smluvní a záruční podmínky

» Dovolená Čedok

CK Čedok

Zárodkem Čedoku byla Informační kancelář založená 1.11.1919 skupinou vlastenců. Již v roce 1920 se z ní podařilo vytvořit plnohodnotnou Československou cestovní a dopravní kancelář, s.r.o., se základním kapitálem ve výši 2.5 mil. Kč.

Mezníkem v dějinách Čedoku se stává rok 1925. Čedok již zcela ovládl trh tuzemských zájezdů, kterému dominují zvláštní vlaky Čedoku směrované zejména do Krkonoš, na Štrbské Pleso a do Podkarpatské Rusi. Čedok zakládá první autopark autokarů Praga.
Je to Čedok, který otevírá světu do té doby neznámé a nepřístupné pobřeží jugoslávského Jadranu a rychle zde ovládá neuvěřitelných 90% cizineckého ruchu. Symbolem této turistické expanze se stává ostrov Krk, kde Čedok ovládá všechny dostupné ubytovací možnosti a kde se jinak než česky nedomluvíte.

Čedok jako první organizace ve střední Evropě zahajuje éru leteckých zájezdů. Otevírá první dvě letecké trasy do Casablanky v Maroku a do Káhiry v Egyptě. I když cesta trvá skoro dva dny, stávají se na dlouhá léta nejoblíbenějším zámořským produktem v nabídce Čedoku. Objevuje se zkrácený název firmy ČEDOK vytvořený jako zkratkové slovo z původního dlouhého názvu ČEskoslovenská DOpravní Kancelář.

Typický evropský zájezd té doby trval obvykle 18-20 dní, zájezd do zámoří až tři měsíce i více. Výjimkou nebyly zájezdy trvající půl roku nebo i celý rok. Prohlídka města, kterou dnes zvládneme za půl dne, trvala tři i více dnů. Cestování v tehdejším Československu nebylo záležitostí pouze nejužší vrstvy nejbohatších, např. pro státního úředníka byl takový zájezd dostupný téměř každý rok.

Od znárodnění v roce 1948 až do roku 1989 byl Čedok budován jako státní monopol cestovního ruchu. Koncem roku 1995 se většinovým vlastníkem Čedoku stala společnost Unimex Group. Začala nová éra Čedoku, charakterizovaná přeměnou v moderní, zcela zákaznicky orientovanou cestovní kancelář. Firemní filosofie, založená na jistotě, kvalitě a komplexnosti poskytovaných služeb, však zůstává i nadále.

INFOLINKA, KONTAKTY

Jsme tu pro Vás:
565 656 610
Provozní doba:
po−čt:8−20 hod.
pá:8−18 hod.
so:9−18 hod.
ne:13−21 hod.
E-mail:   zajezdy@zajezdy.cz
Kamila Brzobohatá Kamila Brzobohatá
S výběrem a nákupem zájezdu Vám ráda pomohu.

LAST MINUTE - VÝBĚR TOP NABÍDEK


Partneři serveru: Chaty a chalupy | Dovolená léto | Recenze hotelů
Úvodní stránka » Cestovní kanceláře » Cestovní kancelář Čedok
www.zajezdy.cz - Váš pohodlný nákup dovolené
Kontakt: Zájezdy.cz, a.s., telefon: 565 656 610, e-mail: zajezdy@zajezdy.cz